*Hızlı geçiş sistemleri

Plaka Tanıma, Plaka tanıma sistemleri araçları ayırt etmemize yardımcı olan ve bu ayrıştırma yöntemiyle giriş çıkışları daha kontrollü ve güvenli hale getiren sistemdir.

Sistem, Kamera ,Pc programı Ve  kontrol edilecek (bariyer, Kayar kapı motoru, Araç altı görüntüleme) sistem için Io karttan oluşur.

Park ve sitelerde giriş yapan araçların tamamı pc kayıt edilir daha sonra giriş çıkışlarda araçların plakası okunarak geçiş kontrolü sağlanır. Yetkili araç yetkisiz araç logları düzenli olarak tutulur.

Sistem işlevi insanlarda kullanılan turnike sistemiyle benzerdir, Bu sistem sayesinde araç giriş çıkışları hızlanır kapıdaki yoğunluk önlemiş olarak güvenlik zafiyetlerinin de önüne geçilmiş olur.

 

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri, Başta kolluk kuvvetleri olmak üzere terör saldırılarına hedef olabilecek stratejik noktalardaki saldırıları minimum indirmek amaçlı kullanılır. (Askeriye, Polis, Konsolosluk, Başkanlık, Valilik, Bankalar, Plazalar, Konferans salonları, Alış veriş merkezleri,

Gümrük kapılarında kaçakçılığı önlemek amaçlı da özel güvenlik noktasına kullanılabilir. Böylelikle araç altı zulalama sisteminin önüne geçiliş olur.

Sistem otopark girişinde bulunan bariyerin hemen öncesine veya herhangi bir engel varsa önüne uygulanır. Araç engele yaklaştığı da hemen öncesine takılan loop dedektör aracı algılayarak araç altı görüntülemeyi devreye sokar , Araç altı görüntüleme sistemi üzerinde bulunan yüksek çözünürlüklü lensi ve ledleriyle araç altını tarar.

Sistem düzenli olarak pc kayıt yapar ve araçlara ait görüntülerini kıyaslar, Sisteminize  plaka tanıma sistemi ekliyse düzenli olarak bir önceki görüntüyle kıyas yaparak farklılığı ortaya koyar.