BARİYER OTOPARK SİSTEMLERİ

Kollu Bariyer:

Kollu bariyer özellikle toplu konut, otopark, avm girişi, endüstriyel tesis girişleri ve buna benzer birçok alanın girişleri için kullanılan bir bariyerdir. Farklı uygulamalarınıza birden fazla çeşidiyle cevap verebilen (örneğin; kırılan kollu bariyer) bu ürünler kolay montajlanabilme özelliğine sahiptirler. Bariyerin üzerindeki fotoseller sayesinde araç geçişi tespit edilip araç geçene kadar bariyer kolunun indirilmesi önlenir. Böylece olası kazalar önlenmiş olur. Çalışma hızı kullanıcının ihtiyacına yönelik ayarlanabilir. Bariyer istenirse uzaktan kumanda, manuel buton, kart okuyucu gibi alternatif aksesuarlarla kumanda edilebilir. Giriş genişliğine bağlı olarak farklı kol uzunlukları kullanılabilir. Aynı zamanda kollu bariyerler plaka tanıma sistemi, kartlı geçiş sistemi, hgs ve ogs sistemlerine rahatlıkla entegre olarak günümüzde sıkça kullanılmaktadır.

 

Mantar Bariyer:

Darbeye ve hava koşullarına dayanıklı Mantar Bariyerler, ileri teknolojisiyle Avrupa normu 304 kalite paslanmaz borulardan üretilmektedir. Bariyerlerin çapı ve yüksekliği, alanın gereksinimlerine ya da istenen güvenlik düzeyine göre değişkenlik göstermektedir. Elektronik özelliği sayesinde, yükseltme alçaltma işlemi her tür kart okuyucu, uzaktan kumanda, parmak izini tanıyan biometrik okuyucular, otomatik plaka tanıma sistemi veya basit bir kontrol düğmesiyle dahi, herhangi bir giriş kontrol sistemi aracılığıyla kontrol edilebilir. Bunun yanı sıra sisteme; manyetik loop dedektörler, fotoseller, yanıp sönen ışıklar veya kırmızı/yeşil trafik ışığı gibi emniyet aksesuarları kolayca entegre edilebilir.

Mantar bariyer, her tip araçlı suikast riskine karşı özel olarak tasarlanmış bir güvenlik ürünüdür. Saatte 80 km. hızla bile çarpan bir aracı durduracak niteliklere sahip olan mantar bariyer ürünümüzdür, hidrolik çalışma prensibi ile son derece kararlı bir çözümdür.

Road Blocker Bariyer:

Road Blocker her türlü araçlı saldırıya karşı, askeri tesisler, devlet binaları, elçilikler, üretim tesisleri, petrol rafinerileri, oteller, havaalanları ve stadyum gibi giriş-çıkışın kontrollü ve güvenli yapılması gereken alanlarda en yaygın kullanılan sistemdir. Sistem sadece araç çarpmalarına dayanıklı bir kasa olarak tasarlanmamış aynı zamanda sistemle ilgili tüm aksamlar da gerçekleşebilecek saldırılara karşı güçlendirilmiştir. Hidrolik çalışma sistemi sayesinde Road Blocker Sistemi en yoğun yerlerde bile kesintisiz çalışmaktadır. Bu sistem, mantar bariyer ve diğer bariyerler ile senkronize edilerek olası saldırılarda savunmayı en üst düzeyde tutarak, aracın güvenli bir şekilde bölgeye girişini sağlamaktadır.

Kişiye Özel Park Bariyeri:

Kumandalı kişisel park direkleri park yerlerinizin işgal edilmemesi için geliştirilmiş bir üründür. Bu ürün sayesinde kişisel park alanlarınızın başka sürücüler tarafından kullanımı engellenir.
Araç sahibi, aracından inmeden uzaktan kumanda ederek kumandalı kişisel park direklerini aktif ya da pasif hale getirebilir.
Kumandalı kişisel park direkleri, elektrikle şarj edilebilmektedir. Kişisel park yeri direğine ait batarya, ortalama 250-300 açma-kapama yapabilmektedir. Park alanınızda çalışır hale getirdiğiniz park direkleri, araçların üzerine gelerek uyguladığı ağırlık ile sinyal vererek yabancı sürücüleri ikaz etmektedir.
El ile yapılabilecek bariyeri indirme (pasif hale getirme) durumunda, ürüne eklenmiş yay sistemi devreye girerek ürün tekrar aktif hale gelmektedir. Bu özelliği ile park alanınız tamamen, sizin kullanımınıza tahsis edilmesi sağlanmıştır.