Kapı geçiş kontrol sistemleri

Kapı Geçiş Kontrol Sistemleri

Parmak İzi Kontrol Sistemleri: Parmak izi sistemleri, piyasaya algoritması sürülmesinden kısa bir zaman sonra hızlı bir şekilde birçok alanda kartlı geçiş sistemlerinin yerine tercih edilir olmuştur. Kişiye özgü oluşu, hızlı cevap süresi, kapasite sorunu olmaması, sarf maliyetini ortadan kaldırması gibi birçok avantajının olması tercih sebebi haline gelmiştir. Bunlara bağlıda parmak izi kullanım alanları da her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Kartlı Geçiş Sistemleri: Belirlenen bir alana, belirli yetkiler verilmiş kişilerin tanımlanan aralıklarla giriş ve çıkışını sağlayan sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemi sisteme tanımlı ve yetkili olan kartın okutulması sonucu bağlı olduğu kapıyı açtırabilir, bağlı olduğu turnikeye geçiş verebilir, bağlı olduğu bariyeri kumanda edebilir ve bunun gibi birçok alana uygulanarak geçiş ve izni sağlayabilir.

Şifreli Geçiş Kontrol Sistemleri: Parmak izi ve Kartlı geçiş sistemi ile aynı mantıkta kullanılan sistemlerdir. Güvenlik olarak pek tercih edilmese de aktif olarak kullanılan sistemdir. “Parmak + Şifre” veya “Kart + Şifre” opsiyonlarını sağlaması kullanım ve güvenlik olarak aktif kontrol sistemleri arasındadır.

Yüz Tanıma Kontrol Sistemleri: Biometrik tanıma metotları arasında en başarılı ve en uygulanabilir olanı şüphesiz yüz tanıma sistemidir. Yüz tanıma sistemini cazip hale getiren hızlı yüz tanıma, üst düzey güvenlik ve temas olmadığı için yüz tanıma cihazının uzun ömürlü olmasıdır.

Yüz tanıma okuyucularını personel takip sistemi, turnike geçiş sistemi, kapı açma, yemekhane takip ve fitness spor salonu üye takip amaçlı olarak kullanabilirsiniz.